تبلیغات
گروه مهندسی برق دانشگاه تربت حیدریه - راهنمای اخذ کارآموزی

راهنمای اخذ کارآموزی رشته ی مهندسی مخابرات (ناپیوسته):

کل زمان کار آموزی برای دانشجویان ناپیوسته مخابرات240 ساعت میباشد.

کل زمان کار آموزی برای دانشجویان پیوسته مهندسی برق 300 ساعت است.

·        تنها دانشجویانی میتوانند درس کارآموزی را انتخاب کنند که:

1-    ترم آخر باشند.

2-    دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته حداقل 46 واحد گزرانیده باشند.

·        کار آموزی تنها در تابستان ارائه میشود، تنها به عده ی خاصی که مشکلات آموزشی حاد دارند با تصویب شورای آموزش کار آموزی در ترمهای دیگر ارائه میشود، این عده هم میبایست ساعات کارآموزی خود را بر اساس نظر مدیر گروه و استاد راهنما در تابستان تکمیل نمایند.

 

 

مراحل اخد کارآموزی به قرار زیر است:

1-     چنانچه شرایط اخذ درس کارآموزی را دارید، چند ماه قبل از اخذ آن تدبیری بیاندیشید تا مکان مناسبی برای کار آموزی پیدا کنید. چنانچه شهر شما از دانشگاه فاصله زیادی دارد، از تعطیلات عید استفاده کنید و به محلهایی که فکر میکنید به درد شما میخورند مراجعه کنید و با آنها رایزنی کرده و رابط مناسبی پیدا کنید که پیگیر کارهای شما باشد. میتوانید برای اینکه به کار خود رسمیت بدهید فرم معرفی را هم از دانشگاه بگیرید (بر اساس بند 3).

2-     با توجه به اعلامیه آموزش دانشگاه به پرتال آموزش خود مراجعه کرده و درس کار آموزی را انتخاب نمایید (یعنی آموزش دانشگاه اعلام میکند که برای انتخاب واحد تابستان، چه زمانی به پرتال خود مراجعه کنید، میبایست آن زمان به پرتال خود مراجعه کرده  و درس کارآموزی را در ترم تابستان انتخاب نمایید).

3-     به دفتر ارتباط با صنعت (اقای انوری) مراجعه کرده و فرم اولیه انتخاب محل کار آموزی را بگیرید (احتمالا فرم در انتشارات موجود باشد).

4-     اطلاعات فرم را به "صورت کامل کامل کامل" پر کرده و امضا کنید و سپس برای امضا به من مراجعه کنید.

5-     پس از اینکه من فرم را امضا کردم به دفتر ارتباط با صنعت (آقای انوری) مراجعه کنید و از ایشان نامه ی معرفی نامه به محل کارآموزی را دریافت کنید. این معرفی نامه را باید به محلی که قرار است در آن کارآموزی کنید بدهید.

6-      به سایت اصلی دانشگاه مراجعه کرده، از قسمت اطلاعات گروه مهندسی برق فرمهای مربوط به کارآموزی را دانلود نمایند.

7-    معرفی نامه دانشگاه را به مرکز کار آموزی که با آنجا صحبت کرده اید بدهید تا فرم شماره 2 (که از سایت دانشگاه دانلود کرده اید) را پر کرده و با مهر و امضا به دانشگاه ارسال نمایند (لازم است اسکن این فرم را در اسرع وقت برای من از طریق ایمیل ارسال کنید، پس از ارسال این ایمیل کارآموزی شما رسما شروع میشود).

8-    پس از شروع کارآموزی لازم است فرمهای گزارش روزانه و هفتگی و ماهیانه را مرتب پر کرده و در روز 5 شنبه ی هر هفته برای من ارسال کنید.

§        لازم است  گزارشهای شما دقیقا مطابق فرمت ارائه شده در سایت باشد (گزارش های خود را بر اساس مطالب گفته شده در کلاس گزارش نویسی فنی تکمیل کنید).

§        گزارش حتما باید شامل عکسهای واقعی باشد، در این عکسها باید خود شما حضور داشته باشید.

§        عکسها را در لابه لای گزارش هفتگی بگنجانید، لازم است در زیر هر عکس به طور دقیق گزارشات مربوط به آن قید شود، یعنی  بگویید که دستگاهی که در عکس هست چکار میکند، یا محل ماموریت کجاست و هدف چه بوده و ....

§        گزارشات هفتگی را بر اساس فرمت پایان نامه بنویسید، لازم نیست گزارشات را پرینت کنید، پس از عکسهای با کیفیت و خوب و مطالب جامع و کامل استفاده کنید.

§        عکسها و گزارشات را در یک فولدر قرار دهید، آنها را فشرده کنید و فایل فشرده شده را به نام خودتان ذخیره کرده و سپس برای من ارسال کنید، یعنی لازم است یک بار تمامی عکسها در لابه لای گزارش بیاید (فایل ورد) و آنجا توضیح دهید که هر عکس چیست و چه کار میکند، یک بار هم عکسها را در فولدر جداگانه ای ذخیره کرده، همه را با هم فشرده میکنید و برای من میفرستید.

§        نام فایل فشرده به شکل زیر باشد (از الگوی زیر تبعیت کند):   

     esm daneshju-gozaresh aval 13940501.zip

esm daneshju-gozaresh dovom 13940508.zip        

§        لازم است حجم فایل فشرده کمتر از 6 مگابایت باشد.

 

·        چنانچه گزارشات هفتگی کار آموزی را ارسال نکنید، و یا نامه های تاییدیه را نفرستید، تجدید دوره میشوید و میبایست یک ترم دیگر کارآموزی را بگزرانید.

·        در گزارشات هفتگی میبایست عکسهای واقعی از محل کارآموزی که خودتان هم در آن عکسها حضور دارید ارسال کنید.

·        گزارشات میبایست در فرمت پایان نامه های گروه مهندسی برق (که در سایت اصلی دانشگاه موجود است) نوشته شود.

·        گزارشها را فقط به آدرس ایمیل torbatuni [at] gmail [dot] com  ارسال کنید.

·        موضوع ایمیلهای ارسالی به شیوه ی زیر انتخاب شود (email subject):

 

محمد احمدی گزارش هفته اول کارآموزی   05/04/1394

محمد احمدی گزارش هفته دوم کارآموزی - 12/04/1394

 

 

 

·        فعلا لازم نیست هیچ یک از گزارشات را پرینت کنید، مگر اینکه بعدا اعلام کنم.

·        اگر کارآموزی را در تابستان اخذ میکنید، تعداد واحدهای اخذ شده در تابستان نباید بیشتر از 6 واحد شود (حداکثر 2 درس و حداکثر 6 واحد).

·        چنانچه درس معرفی به استاد دارید، میبایست اول نمره کارآموزی شما ثبت شود، سپس برای اخذ درس معرفی به استاداقدام کنید.

·        دقت کنید، کارهای منشی گری، دفتری و اداری به عنوان کارآموزی مورد تایید نیست، لذا دنبال این موارد نروید و چنانچه در محلی از شما خواستند که منشی باشید و یا کاری انجام دهید که به بار علمی شما اضافه نمیکند، آن محل را با هماهنگی استاد کارآموزی رها کرده و دنبال محل جدیدی باشید، برای تغییر محل کارآموزی احتیاج هست دلیل قانع کننده ای ارائه کنید.

 

 

 

 

شیوه ی ارسال گزارشهای کارآموزی:

پس از شروع کارآموزی لازم است فرمهای گزارش روزانه و هفتگی و ماهیانه را مرتب پر کرده و در روز 5 شنبه ی هر هفته برای من ارسال کنید.

 

1-    گزارشها را فقط به آدرس ایمیل torbatuni [at] gmail [dot] com  ارسال کنید.

2-    لازم است  گزارشهای شما دقیقا مطابق فرمت ارائه شده در سایت باشد (گزارش های خود را بر اساس مطالب گفته شده در کلاس گزارش نویسی فنی تکمیل کنید).

 

3-    موضوع ایمیلهای ارسالی به شیوه ی زیر انتخاب شود (email subject):

          محمد احمدی گزارش هفته اول کارآموزی   05/04/1394

محمد احمدی گزارش هفته دوم کارآموزی - 12/04/1394

 

4-    گزارش حتما باید شامل عکسهای واقعی باشد، در این عکسها باید خود شما حضور داشته باشید.

 

5-    عکسها را در لابه لای گزارش هفتگی بگنجانید، لازم است در زیر هر عکس به طور دقیق گزارشات مربوط به آن قید شود، یعنی  بگویید که دستگاهی که در عکس هست چکار میکند، یا محل ماموریت کجاست و هدف چه بوده و ....

 

 

6-    گزارشات هفتگی را بر اساس فرمت پایان نامه بنویسید، لازم نیست گزارشات را پرینت کنید، پس از عکسهای با کیفیت و خوب و مطالب جامع و کامل استفاده کنید.

 

7-    عکسها و گزارشات را در یک فولدر قرار دهید، آنها را فشرده کنید و فایل فشرده شده را به نام خودتان ذخیره کرده و سپس برای من ارسال کنید، یعنی لازم است یک بار تمامی عکسها در لابه لای گزارش بیاید (فایل ورد) و آنجا توضیح دهید که هر عکس چیست و چه کار میکند، یک بار هم عکسها را در فولدر جداگانه ای ذخیره کرده، همه را با هم فشرده میکنید و برای من میفرستید.

 

 

8-    نام فایل فشرده به شکل زیر باشد (از الگوی زیر تبعیت کند):   

     esm daneshju-gozaresh aval 13940501.zip

esm daneshju-gozaresh dovom 13940508.zip   

 

         

9-    لازم است حجم فایل فشرده کمتر از 6 مگابایت باشد.

 

Admin Logo
themebox Logo